معاونت فرهنگی و اجتماعی
جهاددانشگاهی
خبر : موضوع: ‌ فرهنگی
همایش ازدواج دانشجویی بایدها و نبایدها در دانشگاه ارومیه برگزار شد

به همت جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و با مشارکت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه همایش ازدواج دانشجویی بایدها و نبایدها در دانشگاه ارومیه برگزار شد.

این همایش به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و با مشارکت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه  به مناسبت گرامیداشت سالروز ازدواج پيامبر(ص) و حضرت خديجه(س) در سالن چمران دانشگاه ارومیه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام قدوسی نیا، مبلغ برتر کشوری با اشاره به آسیب ها و موانع ازدواج اظهار کرد:عوامل اصلی و مهمی در افزایش سن ازدواج در بین جوانان تاثیر گذار می باشد که توقعات بالای طرفین در هزینه های مراسمات ازدواج از مهمترین این عوامل است.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی از دیگر عوامل به تاخیر انداختن ازدواج است اظهار کرد: عدم استطاعت مالی خانواده برای تهیه جهیزیه از عواملی است که خانواده ها این امر خیر را به تعویق بیاندازند که لازم است طرفین انتظارات و توقعات خود را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه ازدواج نیمی از ایمان محسوب می شود اظهار کرد:اکثر مسائل و مشکلات بعد از ازدواج به بکت این امر خیر برطرف می شوند همانطور که امام صادق (ع) نیز فرموده اند نماز متاهل 70 برابر ثواب نماز فرد مجرد را دارد. 

پرده خوانی که بیشتر با عبارت "سریال" شناخته شده است  از ابداعات استاد حسین قدوسی می باشد که توسط وی مورد استفاده قرار می گیرد که جذابیت و مقبولیت فوق العاده ای از سوی اقشار مختلف مخاطبین را در بر داشته است.

اجرای مسابقه در موضوعات مختلف، اهدای جوایز به زوج های جوان دانشجو از جمله بخش های جنبی این مراسم بود.