معاونت فرهنگی و اجتماعی
واحد بسیج دانشجویی
خبر : موضوع: ‌ اجتماعی
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه در محکومیت جنایات یمن …

آل سعود فقط شکل و شمایل انسانیت را به ارث برده است/دستگاه دیپلماسی سکوت نکند

سکوت جهان اسلام در برابر این ایادی کفر و اسکتبار جایز نیست، چرا که صدای کمک خواهی و مظلومیت مردم یمن دل هر انسانی را بدرد می آورد. لذا این انتظار از دستگاه دیپلماسی کشور میرود که در مقابل این جنایات وحشتناک سکوت پیشه نکرده و پیگیر این مهم در سازمانها و مجامع بین المللی باشد.

بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه به بهانه جنایات شجره خبثه ملعونه آل سعود در یمن و قتل عام صدها تن از مسلمانان بیانیه ای صادر و مطالبات خود از دستگاه دیپلماسی را مطرح کرد، متن کانل این بیانیه به شرح زیر است:

وَإِذْ قُلْنَا لَکَ إِنَّ رَبَّکَ أَحَاطَ بِالنَّاسِ وَمَا جَعَلْنَا الرُّؤْیَا الَّتِی أَرَیْنَاکَ إِلَّا فِتْنَهً لِلنَّاسِ وَالشَّجَرَهَ الْمَلْعُونَهَ فِی الْقُرْآنِ وَنُخَوِّفُهُمْ فَمَا یَزِیدُهُمْ إِلَّا طُغْیَانًا کَبِیرًا

 و [یاد کن] هنگامى را که به تو گفتیم به راستى پروردگارت بر مردم احاطه دارد و آن رؤیایى را که به تو نمایاندیم و [نیز] آن درخت لعنت‏ شده در قرآن را جز براى آزمایش مردم قرار ندادیم و ما آنان را بیم مى‏ دهیم ولى جز بر طغیان بیشتر آنها نمى‏ افزاید (۶۰)

دین اسلام از همان صدر اسلام در پی احقاق حق مظلوم پایه گذاری شد همانگونه که رسولش از تیر اندازی به پرنده ای دست بسته، سخت میگریست و به آنهایی که این کار را میکردند میفرمود:
وای بر شما که با تیر اندازی به پرنده ای دست بسته با همدیگر مسابقه نشانه روی میدهید و  دل این پرنده را هراسان کرده اید. ..
اسلام همان دینی است که وقتی ابولهب از لجبازی با پیامبر دست گوسفندی را میشکند، خدا در قرآن برای آن گوسفند بیچاره روضه میخواند و به ابولهب میگوید دو دستت شکسته باد(سوره المسد)…

اسلام ناب علوی دینی است که وقتی به علی (ع)خبر دادند که لشگر شام به زنی یهودی حمله کرده اند، و پابند او را به زور باز کرده اند فرمود:
اگر مسلمانی این خبر را بشنود و از غصه ی این ظلم، به این غیر مسلمان بمیرد ، بر او حرج و ایراد و اشکالی نیست…

حالا کار دین حضرت محمد(ص) بجایی رسیده که عده ای با تفکر وهابی_سلفی  در ردای اسلام ظاهر شده اند و با سو استفاده از جایگاه شامخ پیامبر اکرم(ص)، زنان و کودکان بی پناه را قتل عام میکنند. و این در حالی است که مجامع بین المللی که دم از حقوق بشر میزنند در مقابل این فاجعه عظیم انسانی سکوت کرده اند.

آل سعود این شجره خبیثه ملعونه که ایادی استکبار جهانی،امریکای خونخوار و رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه است؛قبلا نیز در فاجعه منا و ماجرای سقوط جرثقیل ثابت کرده است که جان مسلمان چندان ارزشی برایش ندارد،اخیرا نیز با شهادت قریب به۵۰۰ نفر مردم بی سرپناه در یمن ثابت کرد که از انسانیت فقط شکل و شمایلش را به ارث برده اند.

با این اوصاف سکوت جهان اسلام در برابر این ایادی کفر و اسکتبار جایز نیست، چرا که صدای کمک خواهی و مظلومیت مردم یمن دل هر انسانی را بدرد می اورد. لذا این انتظار از دستگاه دیپلماسی کشور میرود که در مقابل این جنایات وحشتناک سکوت پیشه نکرده و پیگیر این مهم در سازمانها و مجامع بین المللی باشد.

والسلام علیکم و رحمه ا…